FAQ - ČASTÉ OTÁZKY
I. Ako môžem nahrať video na stránku?

• Nahrávať videá môžu len registrovaní užívateľia. Ak nie ste zaregistrovaný a chcete sa zaregistrovať, pozrite odpoveď na otázku "Ako sa zaregistrovať?". Ak chcete nahrať video, musíte sa najprv prihlásiť vaším prihlasovacím menom a heslom (kliknite na odkaz vľavo dole "prihlásiť sa"). Potom kliknite na odkaz "pridať video", ktorý sa nachádza vpravo hore. Po kliknutí sa vám zobrazí s nahrávacím formulárom. Formulár obsahuje nasledovné polia: súbor, názov videa, možnosť vybrať titulku videa, opis videa, kategória, kľúčové slová.
a. názov videa - zadajte výstižný názov a (titulku videa)
b. kategória - kliknite na pole "vyberte" a vyberte kategóriu, do ktorej sa video najlepšie hodí
c. opis videa - opíšte situáciu na videu minimálne jednou dlhšou vetou, čím viac napíšete, tým je to lepšie (ľudia sa radi dozvedia niečo nové)
d. kľúčové slová - opíšte video minimálne dvomi súvisiacimi podstatnými menami, výrazmi, alebo synoninami (príklad: chcete pridať video so psom, ideálne kľúčové slová potom budú: pes, dunčo, psík, psíček, havo,)
Ak ste všetko dobre zadali, kliknite na tlačidlo "nahrať video". Ak ste niečo zadali zle, máte možnosť video editáciou upraviť, popis, kľúčové slová, kategóriu, názov atd...

II. Na čo sú kľúčové slová (tagy)?

• Hlavná funkcia kľúčových slov (tagov) spočíva v tom, aby vaše video užívatelia našli aj pomocou jednoduchých podstatných mien. Staršie videá užívatelia hľadajú pomocou vyhľadávacieho okienka umiestneného hore na stránke. Väčšinou si zapamätajú pointu, predmety, situáciu alebo veci, ktoré sú na videu zachytené a pomocou týchto slov videá hľadajú.
• Taktiež môžete použiť súvisiace (relevantné) kľúčové slová, ktoré s daným videom súvisia. Toto je zároveň druhou hlavnou funkciou tagov. Tagy sú využívané systémom na určovanie súvisiacich videí, ktoré sú potom zobrazené v stĺpci napravo od prehrávaného videa. Kvalitnými kľúčovými slovami môžete docieliť väčšiu sledovanosť vašich videí.

IV. Dajú sa videá sťahovať?

• Videá sa z portálu nedajú sťahovať. Dôvodom, prečo nie je možné videá sťahovať je ochrana autorských práv vlastníkov videí.